• Ekologiczne działania

•       Wszystkie nasze działania ekologiczne można zobaczyć na stronie internetowej Fundacji Nasza Ziemia !

Od wielu lat Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach uczestniczy w Programie EkoSzkoły

Program EkoSzkoły w Polsce jest odpowiednikiem Programu Eco–Schools (www.ecoshools.global) realizowanego w 67 krajach przez Foundation for Environmental Education (www.fee.global), w ramach którego przyznawane są certyfikaty Zielonej Flagi. Organizacją zarządzającą certyfikatem ekologicznym Zielonej Flagi w Polsce  od  roku 2018 jest Fundacja dla Edukacji Ekologicznej z Krakowa. Międzynarodowy certyfikat „Zielona Flaga” potwierdza najwyższą jakość działań realizowanych na rzecz ekorozwoju. Przedszkole posiada już 3 takie certyfikaty. Ostatni został nam przyznany w 2015 roku na okres 3 lat. Placówka ubiegająca się o certyfikat, a taką placówką jesteśmy, jest zobligowana do przeprowadzenia w roku 2018 wielu działań metodą projektu.

Cała społeczność przedszkola jest zobligowana do wypracowania efektu rzeczowego i efektu środowiskowego tych działań. Wybraliśmy zatem do realizacji następujące projekty :

• Obszar I - odpady- Mamy rady na odpady" – projekt będą realizowały  3 grupy młodsze,
        • Obszar II - bioróżnorodność - "Ciekawi świata odkrywamy tajemnice przyrody"  – projekt będą realizowały  2 grupy starsze,

i bardzo prosimy rodziców o wsparcie realizacji naszych działań.