• Szanowni Państwo informujemy!

• Europejski Tydzień Szczepień promuje podstawowe przesłanie, iż szczepienia są niezbędne do zapobiegania chorobom oraz do ochrony życia.W tym roku obchody kampanii przypadają w dniach 26 kwietnia - 2 maja pod hasłem „Zapobiegać. Ochraniać. Uodparniać”. Celem Europejskiego Tygodnia Szczepień jest zwiększenie zasięgu szczepień poprzez podniesienie świadomości na temat znaczenia szczepień wśród rodziców i opiekunów, pracowników służby zdrowia, polityków i decydentów oraz mediów. całość informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/wsse-katowice/europejski-tydzien-szczepien

• Uwaga grypa!

• Drodzy Rodzice oraz Opiekunowie!

• Szanowni Państwo Projekt BO L6/08/X  „Zakup podłóg interaktywnych i projektorów dla przedszkoli nr 16, nr 40, nr 80 i nr 99” - został w wyniku głosowania wybrany do realizacji !

oraz Projekt BO ZL6/15/IV  „Podglądamy Ptaki”- także w wyniku głosowania wybrany do realizacji

• Szanowni Państwo!

• Zawiadamiamy, że z powodu wzrostu cen żywności stawka żywieniowa w Miejskim Przedszkolu nr 99 w Katowicach zgodnie z Zarządzeniem nr 8 / 2023 Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 99 w Katowicach z dnia 15 lutego 2023 roku od dnia 1 marca 2023 roku wynosić będzie: 9,00 zł.

• Drodzy Rodzice informujemy!

• W roku szkolnym 2023/2024 współpracując z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach realizujemy następujące programy edukacyjne: „Czyste powietrze wokół nas”, Ekologiczny program dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, Projekt "Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły – zdrowa rodzina" oraz Wojewódzki projekt pn. " Klub zdrowego przedszkolaka" - promowanie zdrowego stylu życia dzieci przedszkolnych i ich rodziców.

• Najserdeczniejsze życzenia!

• Z okazji Świąt Wielkanocnych 2024 roku składamy

najserdeczniejsze życzenia.

Niech czas tych Świąt przyniesie wiele szczęśliwych i dobrych przeżyć,

wywoła potrzebę odnowienia tego co czyni nas lepszymi i wrażliwymi.

Wiosenny nastrój niech sprawi,

że codzienność będzie bardziej przyjazna i radosna.

Dyrektor, Wicedyrektorzy oraz Wszyscy Pracownicy

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 20 w Katowicach

•                                     Drodzy Rodzice !
          • Drodzy Rodzice !

• Podajemy nr konta na które prosimy o dokonanie wpłat na fundusz

przy Miejskim Przedszkolu nr 99 w Katowicach

40-755 Katowice, ul. Józefa Płochy 6

BANK PEKAO SA I ODDZIAŁ W KATOWICACH

w tytule wpłaty prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka

Rada Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 99 w Katowicach

• Najważniejsze wydarzenia każdego tygodnia

• Zapisy najważniejszych wydarzeń, każdego tygodnia znajdziecie Państwo w zakładce:

"Bądź na bieżąco"

• Drogi Przedszkolaku ! Drodzy Rodzice !

• Ponieważ obecny czas nie jest czasem ferii, przesyłamy Państwu linki do stron edukacyjnych, gdzie można znaleźć ciekawe gry i zadania edukacyjne.

www.pisupisu.pl – jest tam zakładka dla przedszkolaków;

www.matzoo.pl – jest zakładka dla zerówki

www.buliba.pl – gry dla dzieci (szczególnie polecam zakładkę dniotwarte#zostańwdomu – Miś BU i zwierzęta – będzie to utrwalenie ostatniego tematu)

www.grydladzieci.edu.pl – ciekawe gry

www.eduelo.pl – różności

www.szaoneliczby.pl – matematyczne quizy (jest zakładka dla przedszkola) – polecane

www.zyraffa.pl – różności – bardzo ciekawe.

30 marca br. uruchomiono pasmo „Wesoła Nauka”. Od poniedziałku do piątku, po godz. 11:05 na antenie TVP2, pojawia się nowy cykl edukacyjny.

• Przedszkole Promujące Zdrowie

• W październiku Nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie przyznany na okres 3 lat tj. od 1 października 2018 roku do 30 września 2021 roku. Certyfikat nadany został przez Regionalny Ośrodek Metodyczno - Edukacyjny Metis w Katowicach  oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

• Międzynarodowy Certyfikat

•

Pragniemy poinformować, że w dniu 12 października 2018 roku odbyło się spotkanie członków Kapituły oraz zespołu Programu  Eko-Szkoły, której celem było podsumowanie  edycji Programu w roku szkolnym 2017/18. Decyzją kapituły uzyskaliśmy Międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi w roku szkolnym 2017/2018, który obowiązywał będzie przez okres 3 kolejnych lat.

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę, zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do propagowania  idei  Eko - Szkół w Polsce i realizacji przyjętych przez przedszkole zadań.

• Dzieciństwo jest jak maraton

• „Dzieciństwo jest jak maraton. My, dorośli, możemy stać na trasie, kibicować, podawać napoje i jedzenie, ale dzieci muszą go przebiec same . Nie możemy tego zrobić za nie ani zanieść ich na rękach.’’

(Jesper Juul- duński pedagog i psychoterapeuta)

• Miejskie Przedszkole Nr 99 w Katowicach